Turnaj v Příboře

Datum: 13.12.2014

Dne 13.12.2014 se v Příboře uskutečnila každoročně pořádaná Velká cena Příbora. Na turnaj se sjelo 54 hráčů. Mezi účastníky byli i dva mladí hráči Kopřivnice - Matěj Mezera a Jakub Bělík. Turnaj se hrál tzv. švýcarským systémem, a tak každý hráč odehrál 5 zápasů na dva vítězné sety.

Oba dva kopřivničtí hráči si vedli více dobře. Kuba se držel od začátku na čelních pozicích, zatímco Matěj se prokousával ze spodních pozic výš a výš. Po čtyřech kolech se oba mládežníci nacházeli v první pětce, což je velmi mile překvapilo. O všem tedy rozhodlo poslední, páte kolo. Kuba hrál s velkým favoritem na vítězství celého turnaje panem Vařákem, zatímco Matěj dostal poněkud lehčího soupeře, ale přesto velmi kvalitního a to Jardu Neuwirtha nejml. z Brušperku. Kuba hrál velmi dobře a svůj zápas vyhrál 2:1. To znamenalo, že získá pouze dva body, protože ztratil set. Matěj svůj zápas taktéž vyhrál a to 2:0. Získal tak o jeden bod víc než Kuba a stal se překvapením turnaje - vítězem!

1.místo: Matěj Mezera, 2.místo: Jakub Bělík, 3.místo: Luďek Vařák, 4.místo Jan Fiala st., 5.místo Miroslav Vařílek, 6.místo Bohuslav Polášek

Po dvouhrách se rozjel turnaj čtyřher v počtu 18 dvojic. Hrálo se na 4 skupiny. Kuba hrál s Matějem a věřili si na výborný výsledek. Skupinu vyhráli a dostali se tak z prvního místa do čtvrtfinále. V něm vyhráli 3:1 a dostali se tak už do semifinále. V této fázi se střetli s dvojicí Erle, Polášek a výborným výkonem především Kuby se dostali do finále. V něm narazili na dvojici z Oder - Vařílek,Lakomý. S nimi svedli vyrovnanou bitvu a nakonec prohráli 3:2.

1.místo Vařílek/Lakomý, 2.místo Mezera/Bělík, 3.místo Polášek/Erle

Turnaj tedy skončil obrovským úspěchem obou kopřivnických mládežníků. :)

 

 


Matěj Mezera
ADMINISTRACE Copyright (c) Záškodný Marek 2014